Бджільництво в Україні
Персональный сайт  Валерия Коржа

АПК-Інформ - Лідер серед аграрных сайтів України

Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна інформація для трейдерів та операторів зернового ринкуВаш бізнес пов'язаний
з бджільництвом?
Тоді вам варто занести
інформацію до каталогу
"Медовий ринок"
Детальніше...


 
Стільникові новини

Відкриття сезону у Градизьку (Оновлено)
Традиційне зібрання Бджолярського Кругу на горі Пивисі відбудеться 2-3 травня у Градизьку (табір "Чайка") Полтавської обл.
Заплановано розглянути широке коло питань та ознайомитись з іноваційними технологіями та обладнанням.
Детальніше

Третя школа-семінар «За рентабельну пасіку»
Бджолярський Круг і Дослідна «Пасіка «Діда Василя» проводять третій 2-хденний школу-семінар «За рентабельну пасіку» 12 і 13 березня 2015 р. для групи 20 пасічників в готельному комплексі «Водограй», адреса: с. Борщів, Баришівський р-н, Київська обл. (68-й км. на трасі «Київ – Харків» - менше 1 год. від Києва маршрутками на Березань з метро «Харківська» кожні пів години).
Детальніше

Бджолярський круг 2014 року
Маєте нагоду дізнатись про поточні проблеми бджільництва та висловити своє ставлення до них, поспілкуватись з галузевими спеціалістами, дізнатись про тонкощі ведення пасіки, порівняти свій досвід з практикою своїх колег, знайти постачальників потрібного інвентарю, відшукати партнерів по бізнесу. І, звичайно ж, обійняти давніх друзів та знайти нових.
Все це 4 і 5 жовтня в таборі «Ювілейний» Баришівського р-ну біля Києва

Апітерапія захворювань нервової системи 2014
Маємо честь запросити Вас до участі в У Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю з апітерапії по  темі:   «Апітерапія захворювань нервової системи», що відбудеться в місті Києві  13 – 15 березня 2014 р. в Національному науковому центрі „Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича”. 
Детальніше…

Відкриття сезону на горі Пивисі 3-4 травня
В 2014 році програма досить насичена: проведення VI майстер-класу "Все про пакети (відводки для продажу)" провідними пасічниками та вченими країни; ознайомлення з новинками, презентація авторами нових книг та обмін досвідом; проведення відкритого засідання Ради Бджолярського Кругу; міжнародна виставка-ярмарка обладнання, пакетів, маток, вощини та продукції за участі  провідних підприємств та господарств України, Росії, Білорусі, Польщі.
Детальніше…

"Пасічний вісник" вже доступний для передплати
на 2014 рік. Видання висвітлює весь спектр матеріалів необхідних пасічнику в сучасному світі. На сторінках газети можна буде ознайомитись з актуальними подіями, новинками та технологіями.
Пропонуємо ознайомитися з презентацією газети на Бджолярському крузі

Вийшла з друку друга книжка Олександра Комісара
"Матководство от маточника к плодной матке"
Перша книжка про отримання маточного молочка та гарних маточників є в продажу по 170 грн. Друга книжка вже вийшла: об'єм книжки 200 стор., формат, і ціни абсолютно такі ж, як і першої книжки. Вартість 150 грн в м’якій обкладинці та 170 грн в твердій (19$ та 21$).
Гроші перераховувати на адресу: 03056, Київ, а/с 55, або на картку Приват Банку № 4405 8850 0920 0087, адресу відразу СМС повідомленням на тел. 097-759-27-39
В продажу також є журнали «Бджолярський круг», одноіменний Альманах російською мовою (за 2009 та 2010 ) та книжка «Высокотемпературная зимовка пчел». Не забувайте, що журнал «Бджолярский круг» - найкращий пасічницький журнал України.
Раніше ми повідомляли про передоплату на книгу...

Лист від стрийського пасічника
Мені 84 роки. З дитинства знайомий з бджолами. В 29 років дали другу групу інвалідності, на інвалідність не пішов. Зайнявся бджолами, Йогою, живу без лікарів, ліками не користуюсь.
Детальніше...

Фестиваль «Мед України 2013» у Києві
В ознаменування Медового Спасу 2013 р., в Києві пройде фестиваль «Мед України 2013», у рамках святкування Медового Спасу. Захід проходитиме 5 днів – 15- 19 серпня в Голосіївському районі м. Києва біля Південного автовокзалу та дельфінарію (метро «Іподром»). На виставці буде презентована медова продукція з усієї нашої країни. Своїм мистецтвом і знаннями поділяться досвідчені бджолярі, а початківці зможуть придбати безцінну інформацію, що стосується розведення і тримання бджіл, отримання різних сортів меду, загального облаштування пасіки і багато іншого.
Детальніше…

Євросоюз відмовляється від пестицидів
Європарламент прийняв рішення про заборону застосування шкідливих для бджіл пестицидів. Це має стати сигналом для виробників отрутохімікатів про необхідність пошуку інших, більш безпечних для бджіл і навколишнього середовища засобів.
Ще раз висловлюємо вдячність всім хто поставив підпис під петицією з цього приводу. Збір підписів продовжується, бо заборона діятиме лише 2 роки.
Про перебіг цієї акції читайте у листі від її організаторів.

Бджоли діляться життєвою енергією
Давно відомо що продукти бджільництва не тільки смачні, але й мають лікувальні властивості. Але бджола щедра істота і готова лікувати вас не лише величезною кількістю сортів меду, пергою чи прополісом. Вона може поділитись з вами власною енергією, і ви відчуєте себе бадьорим та енергійним.
Хочете отримати заряд бадьорості і повернути здоровий сон, як в дитинстві? Тоді заходьте…

Здоров'я бджіл
Продукція англійської фірми «Віта», що займається виробництвом ветеринарних препаратів для бджіл, продається більш ніж в 60 країнах світу. Компанія приділяє багато часу і коштів на дослідження з метою розробки інноваційних препаратів для збереження здоров'я бджіл і всебічної підтримки бджолосім'ї. Також у «Віта» склалися довготривалі партнерські відносини з ключовими університетами, дослідницькими інститутами, а також державними установами у багатьох країнах світу. Деякі накопичені знання і досвід, які, допоможуть бджолам бути здоровими і працездатними втілені в ряді препаратів.

Показ промислових технологій бджільництва
18-25 Травня 2013 р. від 8.00 до 17.00 год, на території Київоблбджолопрому, згідно розробленої програми «Розвитку промислового бджільництва в Україні» буде проведено  ознайомлення з технологією виробництва перги. Представлена промислова технологія є унікальною і вартує особливої уваги, бо дає можливість при мінімальних затратах в рази збільшити рентабельність пасіки.
Також в рамках проекту будуть представлені такі технології та обладнання…

Жиль Ратія та Оргкомітет Апімондії 2013 втекли
від бджолярів і журналістів через чорний хід. Так завершилася прес-конференція в Києві. Очевидно, цей нестандартний хід покликаний популяризувати захід в Україні і за кордоном. У всякому разі, інформація потрапила в друковані ЗМІ та на телебачення.
Детальніше…

Насіння та саджанці  медоносних рослин
4-7 квітня 2013 року на території Національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича». м. Київ,  вул. Академіка Заболотного, 19 відбудеться виставка-ярмарок «Насіння та саджанці  медоносних рослин» 
На виставці-ярмарку будуть представлені насіння та саджанці медоносних рослин, засоби догляду за ними, бджільницький та садовий інвентар і реманент, бджолопакети та бджоломатки, а також продукція галузі бджільництва.
У програмі виставки-ярмарку - проведення майстер-класів відомими науковцями на такі теми…

Відкриття пасічного сезону на горі Пивиха
20 та 21 квітня 2013 р.  в центрі України відбудуться майстер-класи з основними темами: «Матки. Все про їх вирощування та підсадку» та «Роїння. Боротьба з ним та методи його використання». Вже п’ятий рік поспіль за рішенням Бджолярського кругу України проводять майстер-класи  вчені і пасічники: Комісар О.Д., Гайдар В.А, Дочинець В.М., Горніч М.Л.,Топорін В.О., Сенчук Ю.О., Лохов В.Л., Філіпов А.М.,Єгошин  Л.Р., Подрізан А.Г., Дудченко Г.В., та інші.
Вперше  в наших майстер-класах  виступлять вчені Національного центру Інституту бджільництва ім. П.І.Прокоповича , в т.ч. директор, проф. Галатюк О.Є.
Детальніше…

«Матководство от маточника к  плодной матке»
Розпочалась передплата на другу книжку Олександра Комісара  «Матководство от маточника к  плодной матке».
 Книга Олександра Комісара про виробництво маточного молочка – одна з дуже небагатьох, написана справжнім професіоналом з власним багатолітнім досвідом.
Друга  книжка є дуже розширеною версією його книжки про багатомісні нуклеусні вулики, виданої мізерним накладом ще в ще в 1997 році , але додався майже 20-річний  досвід його та його колег отримання  плідних маток в подібних вуликах. 
Детальніше…

Дякуємо всім,
хто залишив і ще залишить свої підписи під петицією про заборону найтоксичніших пестицидів.
Вже є результат – Єврокомісія рекомендувала заборонити виробництво і використання трьох видів пестицидів. Тепер питання буде розглядатись в Європарламенті. Збір підписів продовжується.
Сторінка, де ви можете заявити свої вимоги знаходиться тут …

Всеукраїнська спілка професійних пасічників VITA APIS
Від щирого серця вітаємо вас з утворенням (народженням) в Україні нової громадської організації Всеукраїнська спілка професійних пасічників VITA APIS (далі Організація). 
Актуальність і доцільність її створення обумовлена надзвичайним зростанням  глобальної екологічної кризи у світі, бажанням брати безпосередню активну участь в вирішенні цих проблем,  в тому числі на державному рівні. Прагнемо свої зусилля направити на розбудову громадянського суспільства і формування свідомості громадян, щодо збереження навколишнього середовища, як безцінного дару, який ми повинні передати нашим нащадкам.
Ми відкриті для  співпраці…

Апітерапія в лікуванні опорно-рухової системи
Маємо честь запросити Вас до участі в IV Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю з апітерапії по  темі:   «Апітерапія в лікуванні опорно-рухової системи», що відбудеться в місті Києві  21 – 22 березня 2013 р. в Національному науковому центрі „Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича”. 
В програмі конференції пленарне засідання за участю провідних фахівців в галузі апітерапії України, Росії та Білорусі, майстер-класи та екскурсії.
Детальніше…

Відбулася науково-практична конференція «П.І. Прокопович у світовому бджільництві»
26 січня 2013 року в Києві на базі Національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П.І Прокоповича» відбулася науково-практична конференція «П.І. Прокопович у світовому бджільництві», яка була присвячена закінченню видання трьохтомника «Вибрані твори П.І. Прокоповича» і 200-річчю винаходу вулика Прокоповича. 
Детальніше…

ІХ Всеукраїнський відкритий конкурс «Питні меди – 2013»
Відповідно до рішення Ради ГО “Гільдія медоварів України – виробників медових напоїв і оздоровчої бджолопродукції ”, спільно з кафедрою бджільництва ім. В.А. Нестерводського, Національного Університету біоресурсів та природокористування України, проводиться ІХ Всеукраїнський відкритий конкурс «Питні меди – 2013», який відбудеться 02-03 березня  2013 року, за адресою: 
вул. Героїв оборони 19, корпус 1 – кафедра бджільництва. 
Конкурс проводиться в таких номінаціях…

Створюється Всеукраїнська громадська організація
«Екологія, біосфера, органічне бджільництво - в ім'я життя і здоров'я людей» з метою об'єднання науковців, підприємців, політиків, економістів, фінансистів, та інших громадян України для забезпечення суспільства сучасними світовими, екологічно безпечними стандартів життя.
Детальніше...

Боярському колежу екології і природних ресурсів 110 років
Минуло 110 років з того дня як в Будаївській лісовій дачі заснована Практична школа бджільництва, 60 років – як “Боярський технікум бджільництва” припинив підготовку техніків-бджолярів і 7 років як відновлена підготовка бджолярів у ВП НУБіП України “Боярський колеж екології і природних ресурсів”
Святкування ювілею пройшло у формі науково-практичної конференції

Міжнародний курс «Сучасні методи бджільництва»
Ізраїльська агенція міжнародного співробітництва з метою розвитку і Центр міжнародного співробітництва в галузі розвитку сільського господарства, запрошують фахівців-пасічників, прийняти участь у цьому курсі, який буде організований в тренувальному центрі у кібуці Шфаім, Ізраїль.
Мета курсу - взаємний обмін знаннями та досвідом учасників курсу для вироблення ефективної стратегії та управління бджільництвом з урахуванням адаптації цього ноу-хау до місцевих умов учасників у своїх країнах.
Знайомство з бджільницькою галуззю Ізраїлю, її структурою, Асоціацією бджолярів, Ізраїльською радою по меду, науково-дослідними програмами в галузі бджільництва і з приватними фермерами.
Витрати на час перебування на курсах бере на себе ізраїльська сторона, учасник оплачує авіапереліт. Курси проводитимуться російською мовою.
У разі зацікавленості, кандидатам потрбно контактувати з Посольством Ізраїлю в Україні за телефоном 586-15-29 або електронною поштою: info@kiev.mfa.gov.il
Детальніше...

Пасічницьку періодику поповнив новий журнал «Бджоляр»
У травні цього року вийшов у світ сигнальний номер нового щомісячного журналу «Бджоляр». Тематика журналу – практичне бджільництво та передовий досвід утримання промислових, напівпромислових і любительських пасік в Україні, Польщі та світі. Звантажити сигнальний номер журналу «Бджоляр» можна на сайті www.bjolar.com.ua.
Перший номер журналу «Бджоляр» вийде у липні і буде розповсюджуватися за передплатою. Оформити передплату можна у будь-якому поштовому відділенні зв’язку. Передплатний індекс – 89850 у «Каталозі видань України» на ІІ півріччя 2012 року в розділі «Журнали України» на с. 82. Передплатна вартість видання на 1 місяць – 6,61 грн, на 3 місяці – 19,83 грн, на 6 місяців – 39,66 грн.

УВАГА!
7 липня  о 12-00 на могилі П.І. ПРОКОПОВИЧА відбудеться вшанування пам’яті Великого Пасічника та презентація заключного 3-го тому його «Вибраних творів».
Запрошуються всі бажаючі.
Могила знаходиться в Чернігівській області під Батурином (приблизно в 9-ти кілометрах) поруч з трасою Київ-Москва, є попереджувальний знак.
Фонд ім. П.І. ПРОКОПОВИЧА

Нотатки Мілова від 7.03.12.
Як влаштовані нинішні і майбутні громадські організації у бджільництві, їх роль для пасічника, за яких умов вони корисні робить спробу розібратись автор статті.
Нагадаємо, що Сергій Мілов був нагороджений дипломом Верховної ради України за серію класичних статей про життя українського бджільництва.
Детальніше…

Фоторепортаж з вулика незадовго до обльоту
Мине зовсім небагато часу і прийде той святковий день для кожного пасічника, коли облітаються його бджоли. Цей день в календарі не помічений червоним, і кожного року має свою дату. Але до свята бажано підготуватись вже зараз, бо його може й не бути. Для цього потрібні нескладні, але важливі процедури.

Вуликотерапія. Доказова медицина та обмін досвідом
Надзвичайно цікава і насичена науково-практична конференція з апітерапії пройде  1 – 2 березня 2012 р. в Києві. Крім тематичних виступів спеціалістів з Білорусі, Росії, України, учасники зможуть відвідати хутір Чудодієво на Житомирщині, де розміщено урочище „Пчеландія” з оздоровчими бджолиними лежанками. Зараз ця тема стала надзвичайно популярною і можна сказати, що наші розробки в цій галузі апітерапії є найбільш передовими і вже зараз можна говорити про великий напрацьований досвід.
Програма, реєстрація, схема проїзду

Ми втратили одного з кращих
З болем у серці сповіщаємо, що 8 лютого 2012 року на 85 році життя відійшов у вічність великий вчений сучасності, засновник нового напрямку оздоровлення бджіл без медикаментів, вчитель і наставник, людина з великої літери, громадський діяч, член колегії ВГО «Братство бджолярів України», Президент БФ  «Міжнародна місія захисту бджіл», лікар ветеринарної медицини, кандидат біологічних наук Хмара Петро Якович

Про підготовку до шостого з'їзду Спілки
Вона виявилася непростою. Ініціатива знизу не смакує верхам. Запущені процеси, які можуть привести до розколу. Втім, що розколювати - печатку? Що ще є у Спііки? Чи пустять бджолярів на з'їзд? І головне, чи є шанс на майбутнє?
Якщо є, то у кого?

Бджільництво і апітерапія Слобожанщини - 2012
Традиційна зимова виставка-ярмарок «Бджільництво і апітерапія Слобожанщини - 2012», а також однойменна конференція за попередньою інформацією, відбудеться 18-19 лютого. Конференція і ярмарок будуть проходити два дні. 
Детальніше...

Запрошує Apimondia Symposium 2012
У столиці Сербії, Белграді 18-19 лютого відбудеться науковий симпозіум ApiEcoTech 2012. Основною темою є якість продуктів бджільництва і вплив на неї різних факторів. Буде розглянуто два основних напрямки: вплив прийомів пасічникування та вплив навколишнього середовища  на якість продукції бджільництва.
Детальніше ...

Про справи рибок в коробці Спілки пасічників України
Про ситуацію, яка склалася в Спілці пасічників після зборів ініціативної групи, яка закликала провести з'їзд для відродження діяльності, цієї колись потужної організації. Київське керівництво, що не виявляло раніше активності прийняло рішення провести окремий  з'їзд Спілки.
Про два з'їзди в одній Спілці…

Коробка Братства для пчеловодов Украины
Так назвав продовження своєї попередньої статті Сергій Мілов. В ній ви дізнаєтесь про програму розвитку бджільництва Солодке відродження, як створювалась та чому не була здійснена.
Детальніше…

Висловлюємо співчуття родині та близьким Івана Олексійовича Левченка, кандидата біологічних наук, провідного наукового співробітника, завідувача лабораторії етології Інституту бджільництва імені П. І. Прокоповича і людини, яка гідно пройшла свій життєвий шлях.
Невелика цитата з його спогадів: "Як кінь, що прослужив господареві все своє довге життя або бджола, відчуваючи свій близький кінець, назавжди залишає свій вулик, так вчинив і я. 
Нехай же не засудять мене хлопці, що залишилися в лабораторії, і знайомі: я віддав життю все сповна, до останньої краплі"
Персональна сторінка І.А. Левченка

Медовий край? Загорніть мені все
З швидкістю 24 години на добу спливає час, що наближає нас до конгресу Апімондії 2013, який відбудеться в Києві. Або не відбудеться. На поверхню випливає чимало проблем.
З’ясовується, що…

Останні «дрібнички» перед зимівлею
Переважна більшість пасічників приготувалися до зими самі та допомогли своїм бджолам - обробили від кліща, сформували гнізда, відповідно до потреби поповнили кормові запаси.
Якраз про корми і хотілося б поговорити...

Семінар для медоварів
17 – 18 грудня 2011 року громадська організація «Гільдія медоварів України – виробники медових напоїв і оздоровчої бджолопродукції» спільно з ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» проводить семінар: «Проблеми і технології виробництва медових напоїв і оздоровчої бджолопродукції».  В семінарі приймуть участь науковці, передові медовари України. 
Детальніше…

Лише гуртом відновимо пам’ятник Петру Прокоповичу
Сумно виглядає нині могила наших бджолярських першопрохідців в с. Пальчики Бахмацького району Чернігівської області. Вважаємо своїм обов’язком виправити цю ситуацію й відновити пам’ятник на могилі і зробити це методом народної будови. А щоб відбити бажання нехристів знущатися над пам’яттю мертвих, маємо викарбувати постаті вшановуваних в граніті. 
В зв’язку з цим звертаємось до колег…

«Пчеловод. ІНФО – Україна» 2011 - підсумки
Осінній Крим в останні роки стає місцем для спілкування людей різних професій і інтересів. Тому не дивно, що український регіональний з'їзд "Пчеловод.ІНФО - 2011" відбувся саме тут, у Криму, в Байдарській долині, на висоті 400 метрів над рівнем моря. Кращого місця для людей, які проводять багато часу в Інтернеті придумати важко.
Детальніше…

Європарламент занепокоєний здоров'ям бджіл
Європарламент виступає за посилення боротьби із смертністю бджіл. Про це йдеться в спеціальній резолюції Європарламенту, схваленій сьогодні на пленарному засіданні в Страсбурзі. За неї проголосували 534 депутати, проти – 16, утрималися 92. 
У зв`язку з тим, що на здоров`я бджіл значно впливають пестициди, депутати вважають за необхідне проводити спеціальні тренінги з фермерами щодо можливого впливу пестицидів на бджіл і використання дружніх до бджіл засобів захисту рослин. 
На сьогодні в Європі 84% видів рослин і 76% продовольчої продукції залежать від запилення бджолами. 15.11.2011

Вас запрошує PASIKA.BIZ.
Це новий інтернет-ресурс, який став спадкоємцем нашого розділу "Медовий ринок". Ця "сторінка" у роздрукованому вигляді складала більше 150 сторінок інформації, тобто солідний бізнес-довідник, який сприяв пасічникам у реалізаці продукції та підвищенню ефективності.
Як завжди ми працюємо для вас цілодобово і без вихідних :)
Детальніше...

Кувалда проти кліща.
В нашому житті є такі заняття, яким ми систематично присвячуємо свій час, наперед знаючи, що результат буде знівельований. Наприклад, підстригання нігтів чи нищення колорадського жука. У бджільництві таким безкінечним заняттям є боротьба з кліщем Вароа. Існує цілий ряд хімічних препаратів створених для очищення від паразита. Але шкідник звикає до них. Та і для продукції бджільництва хімія не бажана. Втім є надійний  природний засіб.

Пасічницький димар – звичний  і незвичний.
Намагаючись вдосконалити і полегшити свою роботу на пасіці ми часто не помічаємо приладдя з якими працюємо найчастіше і без яких наша праця просто неможлива. Ці інструменти в нашій свідомості, як пташине яйце до якого ні додати, ні відняти нічого не можна.
До таких належить і димар. Спробуємо його змінити.

Мед – з рук в руки.
Новий вид стільникового меду – реальний шлях до супермаркетів,  кафе та ресторанів. До 5 відомих видів стільникового приєднався ще один з назвою каркасно нарізний з наступним визначенням: 
Каркасно-нарізним стільниковим медом називається мед

ЩО ТАКЕ БДЖОЛА?
Таке  на  перший погляд дуже просте питання було задано читачам журналу «Бджолярський круг» , де  є рубрика «загадки від Комісара». Як не дивно протягом двох років ніхто з читачів так і не зміг сформулювати вірної відповіді на питання про те, що ж називається бджолою, хоча спроб було багато. З усіма 32-ма  загадками можна познайомитися тут , а відповіді на них можна прочитати лише в журналах, які можна замовити у редактора . Так  все ж таки,  за що ж  ми п’ємо, коли проголошуємо тост «За наших бджіл!!!», Адже  ми не можемо словами чітко пояснити, що ж бо воно таке є, ота загадкова та інтригуюча бджола? 
Пропонуємо знавцям бджільництва перевірити свої знання.

Книга  «СОВРЕМЕННЫЕ  ТЕХНОЛОГИИ ПРОМЫШЛЕННОГО ПРОИЗВОДСТВА МАТОЧНОГО МОЛОЧКА И ВЫВОДА  ПЧЕЛИНЫХ МАТОК» виходить в лютому 2011 року дуже обмеженим накладом.
Книжка російською мовою і розрахована на досвідчених пасічників. Ціна книжки після видання буде 150 грн, по передплаті до 1.2.2011 - 100 грн. Це ринкова вартість продукції від однієї сім’ї-виховательки за один день її роботи. Вперше книжка по виробництву маточного молочка написана професіоналом, який сам безпосередньо займався його виробництвом. 
Як отримати книгу...

Курси бджільництва у Боярці.
Запрошуємо до навчання на курсах бджільництва, які відбуваються в заснованій в 1902 році О.Х. Андріяшевим Школі бджільництва (тепер Боярський коледж екології природних ресурсів). Вік слухачів курсів від 18 років. Заняття відбуваються в зручний час (субота та неділя). Тривалість навчання 6 місяців з врахуванням практичного навчання.
Вартість навчання 1000 грн (еквівалент 16 кг меду). Навчання розпочинається 22 січня 2011 року. По закінченні навчання випускники отримують Свідоцтво про присвоєння робітничої професії Бджоляр 3-го розряду.
Запис на курси по телефону 098-274-11-67 Микола Володимирович
Більше про коледж можна дізнатись тут.

Заряджайтесь енергією у Градизьку.
20 листопада відбулись звітні збори Придніпровської спілки пасічників. Подія проходила на базі табору відпочинку поблизу Градизька на найвищій точці лівобережної України – горі Пивиха. Голова спілки Олександр Юхно доповів спілчанам і гостям про основні події за минулий рік. Спілка має багатий досвід і гарних майстрів своєї справи.
Детальніше…

Є такий фонд, який не лише існує, але й робить реальні справи.
Побачив світ 1й том зібрання праць Прокоповича. Це була мрія Петра Івановича. Для цього він навіть облаштував у себе типографію, але поліцейський режим того часу не дозволив запустити її і вже готовий рукопис не був надрукований. Цю роботу зробив фонд його імені.
Цю новину та інші можна прочитати у газеті «Пасіка від А до Я»

42й міжнародний конгрес з бджільництва APIMONDIA 2011
відбудеться з 21 по 25 вересня 2011 року у виставковому комплексі «Ла Рураль» м.Буенос-Айрес, Аргентина.
Організатор Конгресу – Міжнародна Федерація Асоціацій з Бджільництва  (APIMONDIA) та Аргентинське Товариство Бджолярів (SADA).
Для тих хто хоче прийняти участь у цій події, зокрема науковцям, необхідно подбати про певні процедури вже зараз.
Детальніше…

Конференція у Святогір’ї пройшла успішно.
18 -19  вересня 2010 уперше в Східному регіоні України  пройшла конференція бджолярів, яка по  своїх масштабах вийшла за рамки регіональної  і  пройшла як всеукраїнська.
Особливо важливе було спілкування між бджолярами, обмін досвідом, бесіди з виробниками інвентарю, вуликів.
Подробиці…

Технології збирання, переробки та зберігання обніжжя бджолиного.
Пилок та перга довгий час залишались «другорядними» продуктами бджільництва. Однак в останні роки, коли зросло зацікавлення до здорового способу життя та харчування, а також апітерапії, виник попит і на ці продукти, які є справжніми скарбами, дарованими нам природою.
Про майстер-клас, що відбувся на Вінниччині, читайте у матеріалі журналу «Бджолярський круг».

«Агросвіт України» продовжує інформувати
про найдостойнішихсеред кращих у галузі бджільництва.
Детальніше читайте у бібліотечці журналу

Енергоекономічна зимівля бджіл.
Пропонуємо познайомитись з досвідом організації зимівлі Владислава Никоненка. Зокрема, він уже більше 30-ти років використовує плівку під час зимівлі та весняного нарощування. Його поради спрямовані на зменшення навантаження на бджіл, шляхом забезпечення більш комфортних умов, наближених до природних.
До статті…

«Две различные версии истории улья с лубочной крышкой».
Одна з ознак геніальності письменника є вічна актуальність його творів. Твір написаний більше ста років тому, а читаєш його… і начебто його вчора написали. Наче Лев Толстой щойно переглянув наш випуск новин, взяв перо та й описав все про людей і бджіл дуже лаконічно, гостро, смішно і сумно…

Відроджено бджільництво у Боярському коледжі екології і природних ресурсів
Ось уже 5 років як відновлено історичну справедливість у Боярському коледжі. Після півстолітньої перерви, тут знову навчають бджільництву, як і 100 років тому, коли О.Х. Андріяшев в 1902 році заснував школу бджільництва.
На сьогоднішній день на базі коледжу здійснюється професійно-технічна підготовка бджолярів на курсах бджільництва.
Детальніше про коледж і курси...

Перша науково-практична конференція з апітерапії
відбулась  у Києві цього року. Цей перспективний напрямок лікування найрізноманітніших хвороб набуває все більшого поширення в Україні.
Висловлюємо вдячність організаторам за надані матеріали та пропонуємо нашим читачам ознайомитись з матеріалами конференції. Через проблеми в обслуговуванні нашого ресурсу, зараз опублікована лише частина матеріалів, але незабаром ви зможете ознайомитись з усіма статтями.
Матеріали конференції…

«Пасека от «А» до «Я» -
нова газета, яку створив невтомний ентузіаст і невиправний оптиміст Валерій Корж.
Видання має невеликий об'єм, що гарантує відсутність «води». Як відомо творець газети  є автором ряду фундаментальних книг по бджільництву, безлічі тематичних публікацій і йому є, що розповісти колегам-пасічникам. Також існує сайт, на якому можна почитати перший номер газети. Його адреса та координати газети і редактора знаходяться на сторінці «Книжкова полиця».

Аюрведична фітотерапія.
Юрій Кузьменко, пасічник-практик працюючи на професійній основі безпосередньо з бджолами більше 15-ти років в своїй практичній діяльності переконався, що бджоли і бджільництво це не тільки мед, віск, пилок, прополіс, маточне молочко, трутневий гомогенат, бджолина отрута. Він на практиці пересвідчився, що бджільництво має надзвичайно широкий спектр в лікуванні та профілактиці найрізноманітніших хвороб.
Детальніше…

Обережно – «Полезная Коллекция»!
На прилавках кіосків з'явилася така собі невеличка , але з величезними амбіціями книжка не книжка, листівка не листівка, щось непевне і не зрозуміле. Судіть самі –перше, що впадає в очі, - така собі скромна заявочка «Все о медоносных пчелах». Отак прямо в лоб – ВСЕ!. Ну хто ж може втриматися, щоб за якісь дві з чимось гривні та й не прикупити собі таке щастя – на тридцяти листочках все про бджіл? Не втримався і я, хоча і здогадувався, що нахабно дурять.

Звернення до керівників держави.
«Бджолярський круг» висловив стурбованість ситуацією, що склалася в аграрному секторі у зв’язку із масовими підпалами сільськогосподарських угідь та неконтрольованою обробкою полів отрутохімікатами, більшість яких заборонена для використання у цивілізованому світі і становить загрозу, як навколишньому середовищу, так і людям які споживають цю продукцію.
Запрошуємо ознайомитись з текстом звернення.

Базу знань бджолярів поповнили відомі українські автори.
Пропонуємо познайомитись з першою книгою серії, яка присвячена продуктам бджільництва. Вона розповість вам все про віск .
А для тих, хто цікавиться виготовленням медових вин і напоїв буде корисною книга М.Л.Горніча «Медові вина».

75-й ювілей Гадяцької сільськогосподарської школи.
Коли сім'я велика і дружна, все робиться легко і з бадьорим настроєм. Саме так пройшло святкування 75-го ювілею Гадяцької однорічної сільськогосподарської школи, що на Полтавщині.
Пропонуємо фоторепортаж з цієї події.

“Способи заміни та підсаджування бджолиних маток”.
Так називається нова книга І.І. Головецького, В.П. Поліщука, В.В. Скрипник, яка нещодавно вийшла з друку.
В ній автори пропонують дізнатись про секрети вдалої заміни маток протягом всього сезону, перетворення сімей-трутівок на повноцінні продуктивні сім'ї та багато іншого, що дозволяє спростити роботи на пасіці та підвищити ефективність своєї праці.
Детальніше…

Чи вигідно труїти бджіл?
Майже кожного дня доводиться чути  про те, як нахабно і безкарно поводять сьогодні себе «ефективні власники землі», які направо й наліво щедрою рукою ллють на поля отрутохімікати, які  соромливо іменуються засобами захисту рослин. Застосування цих засобів часто й густо відбувається з порушенням всіх законів та інструкцій, які повинні були б захищати інтереси та здоров'я громадян.
Детальныше...

Новий вид стільникового меду.
Відомо всього 4 види  стільникового меду:
5) Нарізний (древній, як саме бджільництво, вірніше відомий з моменту винаходу ножа)
6) Секційний (винайдений ще П.Прокоповичем в 1814)
7) В напівстільникових касетах.(наприклад, американця Хогга чи росіянина Савкіна)
8) В баночках, які з вощиною ставлять над гніздом отвором вниз.
В середньому поява нового виду стільникового меду буває раз в 80-100 років. І ось в Україні винайдено новий вид стільникового меду, для якого запропоновано назву «БРУСКОВИЙ».
Якщо використовувати напівжартівливе визначення справжнього стільникового меду, як такого, який  можна тримати в руках, не забруднивши їх медом і від якого зубами (як кавун із скибки) можна відкусити шматочок стільничка, то це взагалі перший справжній  стільниковий мед! Історія винаходу, визначення та одна з самих простих технологій його отримання  в журналі «Бджолярський круг» №2 и №3 за 2008 рік.

З вулика одразу на прилавок.
Проблема збуту меду примушує виробників шукати нові форми його виробництва, які є привабливими для споживача. Однією з цих форм є виробництво меду в стільниках. Така продукція користується попитом як в Україні, так і за кордоном, бо стільниковий мед зберігає всі свої властивості закладені природою.  А якщо його можна запакувати у красиву коробочку прямо на пасіці, то це полегшує роботу  і пасічнику.
Про таку технологію читайте тут…

Як ефективніше використати медозбір з білої акації.
Останнім часом значно зріс попит на мед з білої акації, як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Білоакацієвий мед відносять, до світлих медів, що має властивість довгий час не кристалізуватись, особливо при зберіганні в умовах постійних температур. 
Для отримання високих медозборів необхідне забезпечення трьох основних складових:

Підставка  під вулик  «ПВ-360°».
Відомі  різноманітні підставки під вулики: цегла, автомобільні шини, ящики з-під пляшок та інші матеріали. Використовують також металеві та дерев’яні конструкції різних форм. В окремих випадках забивають дерев’яні кілочки в землю за формою квадрата, а зверху їх з’єднують дошками, що забезпечує стійкість вулика під час повертання. 
Існує також поворотна підставка під вулик.

Продаються кокони поодиноких бджіл-осмій для розведення, використання в теплицях та якісного запилення садків.
Кокони бджіл-осмій для розведення, вільні від паразитів та хвороб. Вартість кокона 25 чи 30 коп в залежності від виду осмій – ті, з яких виходять більші та красивіші бджоли – дорожче  (красиві завжди дорожче)  та й до того завжди ті, що красивіші – є більш вередливими. Для використання в теплицях кокони дешевше. Також очеретяні трубочки для гніздування осмій по 20 коп  (для тих, у кого немає можливості нарізати самому).  Мінімальне замовлення  на 50 грн. 
Телефони: 8-044-457-10-78 та 8-097-759-27-39 Комісар Олександр..
E-mail: komissaralex@i.ua

Влітку – щирі друзі, а взимку – вороги?
За великим рахунком для більшості з нас синиці як влітку, так і  взимку є вірними помічниками садівників та городників, адже від їхнього пильного ока не сховається жоден шкідник. Маленькі синиці оглядають всі кущі і дерева, зазирають до найменших шпарин і дістають звідти на світ Божий всіх, хто може зменшити наші врожаї. Але взимку синиці, у пошуках поживи, відвідують і пасіки.
Наскільки це небезпечно для бджіл, що зимують?

Королева трав медоносних.
Якщо біла акація і липа справедливо вважаються найкращими медоносними деревами, то серед трав перше місце всі пасічники заслужено віддають фацелії.
Ця симпатична невибаглива рослина є однією з найулюбленіших у наших крилатих вихованок. Про те які агротехнічні прийоми краще використати, щоб отримати продуктивні площі цієї культури у цьому матеріалі…

Новий науково-практичний журнал "Бджолярський круг".
Девіз журналу простий і зрозумілий кожному пасічнику: "За рентабельну пасіку!". 
Кожен з трьох редакторів журналу – відомі пасічники з загальним пасічницьким стажем більше 100 років: головний редактор - Василь Соломка («Дід Василь»); редактори: Микола Горніч, Олександр Комісар.
Індекс у каталозі періодичних видань 98914.
Детальніше ...

Про пожежну безпеку мають дбати всі,
в тому числі й пасічники. Ніщо не горить так швидко, як просочені воском та прополісом вулики й рамки. Трапляються навіть людські жертви. Щоб не потрапити до їх числа читайте поради МНС...

«А ваша Галя балувана…»
Ця думка з не літературного анекдоту і подібні до неї приходять у голови пасічників коли черговий покупець через свою некомпетентність або навіяний кимсь стереотип не хочуть купувати якісний мед.
Про одну із таких ситуацій читайте тут

З технологіями Валерія Домбровського
ви можете познайомитись у двох запропонованих автором матеріалах. У першому йдеться про розбірний стільник. Якщо його масові випробування пройдуть успішно і доведуть його ефективність, то цей винахід за своїм значенням можна буде прирівняти до винаходу розбірного вулика. А прийняти участь у випробуваннях нової рамки вам пропонує автор розробки.
І ще одна розробка Валерія Домбровського – лікувально-профілактична вощина.

Щорічний семінар  для досвідчених  пасічників з загальною тематикою “Нове в бджільництві” кандидата біологічних наук Комісара О.Д.  поповнився новими цікавими темами та розробками, серед яких:
1. Штучне дозрівання меду (теорія та практика).
2. Розбірний стільник Валерія Домбровського.
3. Невідомі  властивості противароозних смужок.
4. Дешевий вулик та заставні дошки з дров.
5. Медовий стільник з книги рекордів Гінеса.
Повністю програму семінару читайте тут.

Одиночні бджоли мед не збирають, але
мають ряд інших позитивних властивостей. При розумному підході вони можуть приносити непогані прибутки.
Про це читайте і дивіться тут...

 

 

Архів статей.

В.Хижа, С.Ясько На зимівлю – на місяць раніше.
Дяченко П. Перший весняний обліт бджіл.
Дяченко П. Як допомогти бджолам взимку.
Сенчук Ю. Про особливості боротьби з кліщем у сезоні 2007 року
Італія: ти ще не маєш пасіки?.
Сенчук Ю. Весняні турботи пасічників.
Петер Шлай. Інструментальне запліднення бджолиних маток.
Звернення до президента України, міністра АПК та відповіді на це звернення..
Програма розвитку бджільництва та відгуки про цю програму.
Джмелі як люди - трохи про розумові здібності джмелів.
Коміссар О. "Альтернативна високопродуктивна технологія отримання плідних маток".
Крапива С. Не сладко! Експерти журналу "Бізнес" намагаються зрозуміти, чому ми ще не "залили Європу медом".
Сенчук Ю. Цілюща сила  "бджолиного хліба". Про надзвичайно корисні властивості перги розповідає Юрій Сенчук.
Поросятников М. Бджільництво Польщі.
Никоненко В. Дозована годівниця-напувалка
Анненкова А. Зустріч з Дідом Василем.
Сенчук Ю. Подарунок ювіляру (Про ювілей та пасіку матковода Романенка).
С.Мілов Думай і дій!
Огляд українського ринку меду.
 

Архів новин.

Десятий, ювілейний Бджолярський круг 5-6.10.2014
Виставка-ярмарок «Пасічник Слобожанщини» 2014
Конференція П.І. Прокопович у світовому бджільництві - програма
Семінар медоварів в Інституті бджільництва 8 – 9 грудня 2012 року.
Науково-практична конференція 20-21 жовтня 2012 року в Боярському коледжі екології і природних ресурсів, з нагоди 110 річниці від дня заснування в 1902 році О.Х. Андріяшевим «Практичної школи бджільництва»
Майстер-класи: «Безвощинні технології виробництва меду» та «Технології виробництва воскової молі»
Запрошуємо на Бджолярський круг 2012
З’їзди Спілки пасічників України та загальноукраїнський об’єднавчий з’їзд пасічників перенесені на кінець березня
ІХ Всеукраїнський відкритий  конкурс «Питні меди – 2012», 25-26 лютого 2012
Підготовка до Всесвітнього бджільницького Конгресу набирає обертів
Звернення до президента Януковича
ІІ З’їзд ВГО «Братство Бджолярів України» -  підсумки
«Технології збирання, переробки та зберігання маточного молочка» Майстер-клас
Перша Всеукраїнська науково-практична конференція з апітерапії.
Теоретичний семінар по органічному бджільництву.
V ювілейний Всеукраїнський конкурс " Питні меди – 2009 ".
Український мед здобуває нагороди Туманного Альбіону.
П’яте зібрання «Бджолярського Кругу».
Борітеся і поборете.
Конкурс символіки «Гільдії медоварів України».
Братство Бджолярів – за  органічну продукцію бджільництва.
"Бджільництво Слобожанщини – 2008".
Ріпак виганяють з поля?
I Міжнародний форум бджолярів Східної та Центральної Європи "МЕДОВА ПОКРОВА" 18-19 жовтня 2008 року.
IV Всеукраїнське Свято Меду та 1-ий Всеукраїнський «Медовий чемпіонат» 16-17 Серпня 2008 року.
VI міжнародна виставка «Бджільництво – Плевен 2008».
Семінар-конкурс «Питні меди (рецепти і технології) – 2008».
Виставка-ярмарок "МЕД І ПРОДУКТИ БДЖІЛЬНИЦТВА -2008" в Санкт-Петербурзі.
Братство бджолярів України – новий формат діяльності.
Каганець О. Давай медовуху!
Наш мед вартий золота.  Підбірка матеріалів присвячених сороковому конгресу АПІМОНДІЇ.
Прес-реліз зібрання у Діда Василя 2007 року.
Співчуття з приводу смерті пана Богдана Рудки. 
Міжнародний симпозіум і Виставка по бджільництву  Республіки Молдови 17-19 серпня 2007 року.
V міжнародна спеціалізована виставка  «Бджільництво – Плевен 2007».
Мїжнародна конференція "40 років систематичного вивчення карпатських бджіл" 15-17 вересня 2006 року.
Акція Полтавської спілки пасічників.
Медові обжинки у Діда Василя - зустріч на пасіці Василя Соломки восени 2005 року. 
Про Україну

Загальна інформація

Україна – одна з найбільших держав Європи. Вона межує з сімома країнами – Білоруссю на півночі, Польщею на північному заході і заході, Словаччиною і Угорщиною – на заході. Румунія і Молдова знаходяться на південний захід від України. На сході і північному сході – кордон із Росією. Південь і південний схід України омивають два моря – Чорне і Азовське.

Клімат, рельєф, природні умови України.
Територія України розташована переважно в помірному кліматичному поясі, лише південний берег Криму – в субтропічному. Для прикладу, південь України знаходиться на одній широті з північною частиною Італії. 
Кліматичні умови і грунти загалом сприятливі для сільськогосподарського виробництва.  Флору України складають близько тридцяти тисяч рослин. Це створює добрі умови для розвитку бджільництва. 
Рельєф України переважно рівнинний. Лише на заході височать пасма Українських Карпат і на півдні – Кримські гори. Найвища точка України – гора Говерла (2061 метр) знаходиться в Карпатах. Найвища точка Кримських гір – гора Роман-Кош (1545 метрів).
Найбільша річка України – Дніпро. Важливу роль, як водні артерії, відіграють, також, річки Дунай, Дністер, Сіверський Донець та інші. В Україні, також, багато невеликих річок, які додають неповторного колориту українській природі. 

Історична довідка.
Традиції бджільництва в Україні ідуть з глибини віків. Іноземні гості, мандрівники, що відвідували Україну завжди з захватом відзначали “величезну кількість бджіл і меду” в нашому краї. Цьому сприяли природні умови, працьовитість та допитливість наших предків. За часів України - Руси мед і віск були основними продуктами торгівлі.
Українські дослідники зробили значний внесок у розвиток бджільництва. Один з них, Петро Прокопович (1775-1850 рр.) є винахідником першого в світі рамкового вулика. Ним же була заснована перша в Україні школа бджільництва, де мав змогу навчатися простий люд.

Сучасна Україна входить в десятку лідерів по виробництву  меду і інших продуктів бджільництва. 500 тисяч пасічників отримують на своїх пасіках до 70 тисяч тон меду щорічно.

До початку сторінки


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний