НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


 
Звернення
представників усіх областей України до керівництва держави.

Президентові України  Ющенко В.А.,
Прем’єр-міністру України Тимошенко Ю.В.

Вельмишановні Вікторе Андрійовичу і Юлія Володимирівна!

Серед проблем, від яких потерпає вітчизняне бджільництво, є дві, які мають загальнодержавне і навіть глобальне значення.

Проблема перша.
Нерозумні, а часом і злочинні дії аграріїв призвели до того, що щоліта вся степова грунтово-кліматична зона опиняється у вогні, у суцільних згарищах. Причому  все підпалюється свідомо.
 Причина цього явища банально проста. Із зменшенням поголів’я великої рогатої худоби, занепадом тваринництва, зникла необхідність заготовляти солому на корм худобі – збирання колосових ведуть на високому зрізі, а засохлі стебла випалюють. Полум’я сягає  5 – 7 метрів і разом з полями вигорають і лісосмуги, луги, вибалки, пасовища. Гинуть медодаї..  Вигорають місця гніздування пернатих, гинуть заживо представники дрібної фауни. Завдано величезної шкоди біоценозу: вигорів верхній шар сотень тисяч, якщо не мільйонів гектарів орної землі… Потерпає від цього і бджільництво, яке повністю залежить від стану довкілля. Завдані величезні збитки народному господарству, які не скоро вдасться поправити. І ніхто за це жодного разу не відповів… Такого господарювання немає в жодній країні світу…

Проблема друга.
Неконтрольоване, часто безпідставне застосовування аграріями екологічно небезпечних засобів захисту рослин майже на всіх видах сільськогосподарських рослин, ігнорування власниками земель вимог законів України щодо захисту бджіл приводять до масового отруєння бджіл у всіх областях України. 
Однак величезні матеріальні та моральні втрати пасічників не йдуть ні в які порівняння з тими втратами, яких зазнає економіка всієї держави. Останні роки  швидкими темпами збільшуються  посівні площі ріпаку, який некваліфіковано обробляється хімікатами, в т.ч. давно знятими з виробництва і забороненими в Європі. Від цього гинуть цілі пасіки. Бджолині сім'ї, які були отруєні навесні, під час цвітіння ріпаку, вже не можуть повноцінно працювати на запиленні тих культур, які цвітуть пізніше. Внаслідок цього різко падає врожайність багатьох сільськогосподарських культур, тому справжні збитки від недобору врожаю сягають мільярдів гривень.
Та жодними гривнями не можна виміряти ті збитки, яких зазнає народ України внаслідок масового отруєння води, повітря та ґрунту!
Не забувайте, що є ще і наші і ваші діти, онуки, не забувайте, що дихають вони одним повітрям і кислотні дощі не вибирають на кого падати. Майбутня екологічна катастрофа не промине нікого! Ще є невеликі шанси спинити її, тож давайте скористаємося цими шансами і для початку хоча б зменшимо брудний смердючий потік, який кожного літа проливається на нашу землю!

Ми, учасники зібрання «Бджолярського кругу» вважаємо, що склалася некерована ситуація,  назріває небезпека загибелі найродючіших чорноземів світу і чергової екологічної катастрофи в Україні. Ми стривожені і  незадоволені таким станом справ, заявляємо протест проти бездіяльності підпорядкованих вам всіх владних структур (Мінагрополітики, Мінекології, МНС, МВС, МОЗ та ін., а то й потурання порушникам і вимагаємо рішучих і невідкладних дій від вас в наведенні законного порядку щодо запобігання руйнації довкілля.
Нагадуємо вам про ваші обов’язки перед народом України. 
 

Звернення прийнято одноголосно більше ніж 400 пасічниками зі всієї України на «Бджолярському Крузі» в Баришівському районі Київської обл. 
4 жовтня 2008 р.

За  дорученням зібрання:
Голова Ради «Кругу»                                               А.П.Ворона
Ведучий зібрання                                                     В.О.Соломка

Адреса  для листування:  смт. Баришівка, Київської обл., 
вул.. Комсомольська, 16, кв. 4

На фото літак обробляє отрутохімікатами поле соняшнику.
Через дорогу від поля проходить сільська вулиця, на вулиці і в дворах граються діти, на городах і в садках дозріває урожай, який разом з отрутою селяни їстимуть взимку. Чи не стане цей соняшник, оспіваний поетами, останньою квіткою яку побачать селяни?

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний