НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


Освячення пасічницької хоругви в Градизьку
та ініціативи Придніпровської спілки.
 

20 листопада 2010 року в житті бджолярів Придніпровської Градизько-Кременчуцької спілки відбулась знаменна подія: освячення пасічницької хоругви. 

Ідея зробити хоругву-знамено спілки належить її голові Олександру Юхну. Давно він разом зі своїми колегами та Кременчуцьким художником Олександром Черепановим мудрував на нею - і врешті вийшло: на синьому фоні (колір зелень Придніпров’я) посередині - геометричне зображення сонця-соняха з медовими чарунками всередині, на яких у колі тринадцять бджілок та матка в центрі (14 засновників). Сонце - це енергія, життя. Соняшник - основний наш недодай. З боків калинові віночки - радість та журба долі нашого народу. Знизу - дата заснування спілки, а вгорі - дві зірки Вертепу світять на вдачу. На звороті полотнища - на вертикальному жовто-блакитному двоколірі  топографічна схематична мапа краю з гербами Градизька та Кременчука.

Освячення у Покровській церкві стало доволі масштабною акцією: до Градизька приїхали В.О.Соломка («Дід Василь»), голова ради «Бджолярського кругу» (кошовий кругу), Ворона А.П. із сином-водієм, член ради кругу Ю.О.Сенчук та Ю.Мирний, редактор інтернет-видання «Бджільництво в Україні» з Полтави, наші друзі-пасічники: Олексій Сіверський з Корсунь-Шевченківського та Анатолій Малюк з Малої Виски, Сергій Кожемякін із Золотоноші.
Прибула також делегації з Черкащини: Чорнобаївщини та Чигирина, Світловодська на Кіровоградщині та Глобинського району на Полтавщині. 
Покровська церква, де проходило освячення, стільки люду як було (75 чол.) збирає хіба що на Великдень.

Вся громада вислухала молебень за свою спілку, за бджіл, за добрі справи пасічників і розвиток бджільництва в Україні. У кінці отець Нектарій щедро скропив святою водою хоругву і кожного бджоляра. Таким чином кожен із нас ніби приніс клятву бути працелюбним і чистим перед людьми й державою, а головне -Богом.

Після освячення пасічники на автомобілях поїхали на гору Пивиха, (найвища точка на лівому березі Дніпра), кілометрів за два, де й зібралися в дитячому таборі «Чайка». Краєвид тут звичайно чарівний. На жаль, через сильний туман, зверху було видно тільки берегову смужку Кременчуцького моря, а в ясний день з Пивихи видно «трубу» не збудованої  Чигиринської атомної електростанції. Доповнювали картину  духмяні солодкі аромати лісу та гірських трав. У цьому дивовижному місці зустрічаються рідкісні трави характерні для Кримського ландшафту.
Зібрання розпочалося з виконання вперше в Спілці гімну бджолярів, що написав Соломка В.О. Гімн виконував під акомпанемент баяніста, пасічник Кривоніс Г.І., що з села Мозоліївка Глобинського району. Сльози котилися з очей, коли дивився на пасічників, які підспівували його дзвінкому голосу, від гордості за наше єднання.

Зібрання проводив Юхно Олександр Миколайович і традиційно розповів про завдання, які ставила перед собою спілка та про хід їх виконання. 
Інформація про деякі виконані завдання була вже розміщення в місцевих часописах «Для дому і сім’ї», яка має найбільший тираж в області, «Перемозі» - газеті Кременчуцького району та «Зорі Придніпров’я» - Глобинського району. А саме:
• про посадку дерев пасічниками Спілки на території Градизького лісництва, 
• проведення благодійної акції для стареньких на честь Дня Перемоги в будинках «Ветеран», що в Градизьку та в Пришибі, 
• поїздку до Києва 13-14 серпня 2010р. за інвентарем та відвідини ярмаркування біля інституту бджільництва, де побачили в цьому році багато цікавого - згадати хоча б обладнання для розпечатування щільників фірм «Ось» та «Меліса» та багато іншого.
• Розміщення в газеті «Для дому і сім’ї» 19 серпня (день пасічника) на перших трьох сторінках статті про пасіку Підрізана А.Г. та його технології пасічникування, а також інших цікавих матеріалів для споживачів продукції,
• Проведення Дня пасічника по кочових точках,
• Виготовлення хоругви,
• Участь у ярмаркуванні присвяченому до дня Міста Кременчука 27 вересня 2010р.
• Поїздка на Бджолярський Круг 2010 до Баришівки,
• Осіння посадка дерев - на цей раз 2400 акацій знайшли свій притулок у вологому грунті Глинського лісництва Кіровоградської області.
Із запланованого не виконали: 
• проведення другої частини (практичної) семінару по маточному молочку ,
• не поїхали 2 травня 2010р. до Лохова В.Л. 
• не організувалися на проведення Свята меду. 

Ще до позитвного Олександр Миколайович відніс проведення малої технічної ради, де прийняли звернення до членів Спілки підтримати пропозицію про проведення «Бджолярського кругу» на Полтавщині в мальовничому містечку Градизьк в дитячому оздоровчому таборі «Чайка» що знаходиться на горі Пивиха.
Маючи можливість проведення цього заходу в «Чайці», а цей табір є одним із кращих в області, та ще й розташований в прекрасному місці (гора Пивиха - унікальна природно-історична пам’ятка України) та додаючи до цього, що Градизьк розташований в центрі країни і стоїть на автошляху Київ --- Дніпропетровськ (маршрутні автобуси їдуть з Києва до Дніпропетровська, Запоріжжя, Донецька, Сімферополя через Градизьк), та й залізнична станція Кременчук знаходиться всього за 25 кілометрів і розраховуючи на злагоджену команду нашої Спілки у вирішенні організаційних питань, вважаємо, що маємо все необхідне для проведення заходу.

Проведення Кругу у цьому мальовничому, з надзвичайно багатому історичними подіями місці мало б дуже символічне значення, бо насправді наша могутня ріка Дніпро об’єднує, а не роз’єднує Україну, як це інколи нав’язують нам деякі політики.

Після звітної доповіді голова надав слово «Діду Василю» --- головному редактору «БК» Соломці В.О.
Василь Олексійович, відзначивши добрі здобутки нашого товариства на шляху становлення, запросив до виступу Ворону А.П., кошового Бджолярського Кругу.
Анатолій Петрович оголосив рішення ради, що Придніпровська Градизько – Кременчуцька спілка пасічників за короткий час стала однією з кращих серед громадських об’єднань бджолярів України, а її лідера Олександра Миколайовича Юхна рада нагороджує «Золотою відзнакою Бджолярського кругу» із врученням медалі та диплому за вагомий внесок в розвиток бджільництва України. Під оплески присутніх нагороду також вручав і наш земляк - Ю.О.Сенчук, член ради БК. Ця нагорода додала гордості членам спілки за їх добрі справи та розуміння необхідності їхньої роботи.

Дуже цікаво було слухати Василя Олексійовича, він говорив і про громадські об’єднання, і про продукти бджільництва, і про практичні семінари («майстер класи» як тепер кажуть). До речі майстер клас по маточному молочку, ми пропонуємо провести в дитячому оздоровчому таборі «Чайка» 2 травня 2011 року із залученням свого професійного пасічника Філіпова А.М., що довгий час працював в Краснодарському бджолорадгоспі, де спеціалізувались на матках та маточному молочку.
Говорили бджолярі і про взяток цього року. Через морози взимку менше було акацієвого меду - дерева таки трохи підмерзли. Завадила медозбору й літня спека.

А на виставковому майданчику свій вулик демонстрував А.Г.Підрізан, він також показав свій возик-підйомник, за допомогою якого він один в змозі завантажувати вулики на УАЗа.
 Пінопластовий вулик (близький до Делона) з внутрішнім пилковлавлювачем продемонстрував Анатолій Малюк з Малої Виски. Свої вулики він вантажить сам - його вага до 30 кг., і він, як каже Анатолій, відповідає трьом «най» - найдешевший, найтепліший і найлегший. 

Так слово за слово - і до знаменитої юшки справа дійшла. Однак цього разу вона була не «градизькою» , а «чигиринською» - готував її та козацьку кашу пасічник з Чигирина Яків Крутько. Гості відзначали, що було дуже смачно. А спілчани тільки усміхались, бо  знають, що несмачної юшки в них не буває.

Роман Мирний
25 років, працюю у Вищому професійному училищі №7 м.Кременчука, майстер виробничого навчання, 20 бджоло сімей, кочую на платформі, вулики багатокорпусні, здобуток - 50 кг. меду на сім’ю в 2010 році

Корисні посилання:
Градизьк у Вікіпедії
Градизьк на Яндекс Карті

Корисний додаток:
Оздоровчий подарунок для відвідувачів нашого сайту -  рецепт чудового квасу з китичок квітучої бузини від Придніпровської спілки пасічників.

В 5 літрах джерельної води розчинити 600-800 грамів цукру та 2 чайних ложки лимонної кислоти. Використати треба саме цукор, а не мед, бо він може припинити бродіння.
В цей розчин на 1 добу покласти 25-30 китиць квіток бузини.
Через добу китиці видалити, розчин процідити і розлити в поліетиленові пляшки з-під газованих напоїв, залишивши місце для повітря, як при «заводському розливі» або й трохи більше. Пляшки для негазованих напоїв не підходять, бо напій після витримки буде сильно газованим і їх може розірвати.
Після 40-50 днів витримки напій готовий. Ви отримаєте прозорий газований напій.
Зберігати його треба в прохолодному місці, наприклад, погребі. Термін придатності – до наступного цвітіння бузини.
Перед вживанням бажано процідити ще раз, щоб видалити осад.
Смачного!

20.11.2010
Градизьк


< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний