НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >     < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ >

Тяжка втрата.


Пасічницька громада України зазнала тяжкої і непоправної втрати – раптово пішов з життя відомий пасічник, громадський діяч, колекціонер Богдан Васильович Рудка.
Народився він 25 березня 1941 року на Львівщині, але сумнозвісна операція «Вісла» закинула його сім'ю до Тернопільщини. Тут же він і познайомився з дивовижним світом бджіл, загорівся палкою любов'ю до цих комах. Доля багато покидала пана Богдана по білому світу, але мрія про власну пасіку ніколи не полишала його і за найменшої нагоди він поспішав побути з бджолами.
22 лютого 1990року Богдан Рудка брав активну участь у відновленні журналу «Український пасічник», і до лютого 2006 року був членом  редколегії цього журналу. Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича запросив його  у 1995 році на роботу в якості наукового співробітника з історії бджільництва, на цій роботі він і працював до останніх днів свого життя.
Пан Богдан завжди був у вирі життя пасічницького загалу – за його ініціативи у грудні 2001 року в Тернополі була створена обласна асоціація пасічників імені Миколи Михалевича, головою якої, а потім і президентом він був. Його енергії і завзяття вистачало і на побудову пам'ятника відомому українському пасічнику Миколі Михалевичу, і на спорудження першої в Україні каплиці святих Зосима і Саватія, і на організацію та проведення багатьох конференцій та  зустрічей пасічників.
Він написав майже 200 статей по бджільництву, які надруковані не тільки в українській періодиці, але і в галузевих виданнях Росії, США, Франції.
  Колекції Богдана Васильовича заздрили найзапекліші збирачі раритетів, адже в ній налічувалося більше 1000 книг та журналів, сотні поштових марок, монет, медалей та поштових листівок на тему бджільництва.
 Полтавські пасічники добре знали Богдана Рудку, адже він часто бував у Полтаві, а в каплиці святих Зосима і Саватія на Тернопільщині знаходиться ікона, подарована головою Полтавської обласної спілки пасічників Олексієм Сенчуком.
Важко говорити про пана Богдана в минулому часі, не віриться, що пішов з життя такий енергійний і чуйний колега. Осиротіла його пасіка, ніколи більше не почуємо ми чудові оповідання Богдана Васильовича, але ми пам'ятаємо його живим і щасливим і будемо пам'ятати його таким завжди!

Члени Полтавської обласної громадської організації 
«Бджола і людина».


< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >     < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ >

ДО ПОЧАТКУ СТОРІНКИ


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний