НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


П’яте зібрання «Бджолярського Кругу»
(Прес-реліз)

П’яте зібрання «Бджолярського Кругу» знову стало помітною подією в житті пасічної України. З кожним роком зростають і представництво зібрання і інтерес до нього.  Пасічники з усієї України, як журавлі у вирій, потягнулися в лісовий табір під Баришівкою.
«Вулик» на 400 місць ледве вміщав всіх бажаючих послухати змістовні виступи директора ін-ту тваринництва, докт. вет. наук Руденко Є.В., професора, докт. с/г наук Поліщука В.П., професора, докт. техн.. наук Литовченка О.М., канд.. с/г наук Хижу В.Д., канд. біол.. наук Комісара О.Д., вітальне слово від бджолярів Білорусії Сабурова С.. полум’яні виступи бджолярів Ференчука В.І. (Одеська обл..), Сенчука Ю.О. (Полтавська обл..), Плахотніченко М.Є. (Дніпропетровська обл..) які висловили стурбованість шкодою довкіллю, людям, бджолам від неконтрольованого використання пестицидів при вирощуванню ріпаку та  свідомого спалювання стерні, лісосмуг, пасовищ, медодаїв… Зібрання відзначилоло бездіяльність всіх владних структур і висловило  протест та прийняло відповідне звернення.  
А почалося зібрання з служби Божої, яку традиційно провів священнослужитель Котляр В.Г. пасічник з Борисполя. Зібрання відкрив один з найстаріших учасників (81 рік) канд.. вет. наук Хмара П.Я. а потім разом з батюшкою і наймолодшою учасницею «Кругу» Бутенко Світланою (16 років) запалили три свічі воскові (трійцю – символізує Богоотця, Богосина і Богодуха святого) як оберіг від всяких бід та напастей. Свічки горіли перед людьми всі два дні і були передані ведучим зібрання Соломкою В.О. («Дідом Василем) до церкви.
Поділилися своїм досвідом пасічникування Левко В.М (Львівська обл.) (про ефективне використання противартрозних засобів та про підготовку молодих пасічників, див на стор….), Топорін В.О. (Донецька обл..) (про промислову технологію виробництва секційного меду), Мельниченко О.В. (Кіровоградська обл..) (про рентабельне пасічникування). Всі троє отримали «Золоту відзнаку» «Бджолярського Кругу». 
Ділилися досвідом і найстаріший учасник зібрання Гарлінський А.Н. (85 р) з Волині  і вдвічі, а то й втричі молодші пасічники:   П.І Латкін (установка для розпечатування стільників), Гребенюк В. (Вінницька обл.) (сушарка для пилку, яка висушує пилок менше ніж за 10 год!), Григорчук І.П. (Одеська обл..) (універсальний вулик), Бондаренко Л. агрофірма «Сади України» (Харківська обл.)
Ветерани «Бджолярського кругу» - учасники всіх  п’яти зібрань (15 чол.) отримали пам’ятний знак в вигляді медалі з логотипом «Кругу». Були ще нагороди – дипломи «Бджолярського Кругу»  отримали: Брик І.Д., Корж В.М. Шилов   В.М., газета «Пасека, пчела, здоровье».
 Ввечері для пасічників співав нар. артист України, Маренич В.  , Аудиторія тепло вітала легендарного співака, підспівувала йому,  і навіть підтанцьовувала. Гарно було…
 А пізніше в просторій їдальні співали вже всі: і «Гімн Бджолярів», і «Хмеля» і «Наливаймо браття кришталеві чари»… і в залі і на вулиці під віковими дубами. До пізньої ночі гомоніли. Гомоніли «про бджоли», про життя, про «чого душа болить…»
На другий день зранку і до обіду засідання продовжилось по секціях. Вів засідання канд. біол.. наук Комісар О.Д., який презентував з великою кількістю ілюстрацій дві новинки – новий вид стільникового меду і зимівлю на дуже стиснених гніздах. Виступали ще з десяток доповідачів з різними новинками (породи бджіл, підсадка маток, ловля роїв, нове обладнання).
   Окремо зібралися медовари (біля сотні чоловік). Вів зібрання голова Баришівської спілки пасічників, Голова Гільдії медоварів України Барабаш В.С.  (проведення конкурсів, захист прав медоварів та ін.).
Ярмаркування: обладнання ф. «Меліса» за цінами виробника, вощина, вулики, набори для медоварів (дріжджі, бентоніт), література, диски з фільмами про бджільництво, піснями В.Маренича, І.Марійко та О.Зубенко , пасічницькі журнали. Презентація нових книг авторами: Поліщуком В.П., Приймаком Г.М., Коржем В.М.
Преса була представлена, крім пасічних видань кореспондентом часопису «2000 ЗЕМЛЯ» В.Количевим, який подав широкий репортаж про зібрання на розвороті в одному з найавторитетніших часописів України (див.№41(50) за 11 – 17 жовтня.
Мультимедійне та аудіо супроводження виступів та пісні О.Зубенко на слова поета-пісняра Марійко І.І. забезпечили і високу якість виступів і «атмосферу» зібрання.

Зібрання проводили Рада Кругу та Баришівські бджолярі:
Барабаш В.С. (Голова Баришівської  спілки пасічників, Голова Гільдії медоварів України)
Ворона А.П. – Голова Ради Бджолярського Кругу
Соломка В.О. («Дід Василь»)
 < ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний