НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


Содержание газеты
"Пасека от А до Я" 2010 год №9

1. Уважаемые друзья – обращение гл. редактора по поводу первой годовщины нашей газеты.

2. Пасечные работы в сентябре – особенности пасечных работ после знойного лета-2010. 

3. ВИДАННЯ ТВОРІВ П.І. ПРОКОПОВИЧА РОЗПОЧАЛОСЯ!
Шановні друзі! Як ми вже повідомляли, вийшов в світ перший том вибраних творів видатного діяча вітчизняного бджільництва Петра Івановича ПРОКОПОВИЧА. Вихід цієї книги символізує відродження перерваного зв’язку поколінь і відновлення історичної справедливості стосовно пасічного генія світового масштабу. 

ПРОКОПОВИЧ П.І. Вибрані твори (в трьох томах)/ Том 1. Сімейства бджолині.- Харків: Видавничій дім «ФАКТОР», 2010. - 256 с.

Книга є складовою частиною «Вибраних творів П.І. Прокоповича» в трьох томах.
У першому томі розповідається про життєвий шлях автора, а також наведені його твори про борті, вулики й бджолині сімейства. Ці твори свого часу були поодинці опубліковані в періодичних виданнях. 
Книга унікальна тим, що вона є першим найбільш повним виданням творів геніального пасічника, науковця і вчителя. Біля половини творів в цій книзі являються першодруками, бо ніколи з ХІХ століття ніде не друкувалися. 
Таку своєрідну «Біблію» пасічника повинен мати кожен бджоляр і той, хто цікавиться бджільництвом та його історією. 

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ: М.Л. Горніч, В.Д. Зуй, В.М. Корж (координатор проекту), С.М. Мілов, В.О. Соломка.
Переклад з російської В.Д. Зуя. 

Книга видана «Фондом ім. П.І. Прокоповича» на благодійні внески бджолярів і на кошти членів редакційної колегії.

Увага! Всі, хто бажає придбати цю книгу, повинні надіслати поштовим переказом 45 грн. на адресу: 61166, м. Харків, ас 4189, Коржу Валерію Миколаєвичу. Книги можна придбати також у Горніча М.Л. і Соломки В.О. при безпосередньому спілкуванні. 
Повідомляємо, що всі благодійники, які надали кошти на випуск цієї книги, отримають том 1 безкоштовно. В зв’язку з цим прохання до благодійників, які не повідомили свою адресу, надіслати Коржу В.М. свою поштову адресу та прізвище, ім’я, по-батькові (повністю!).
Інформуємо також про те, що розсилку книг ми плануємо закінчити до кінця цього року. 

4. «Пространство Лангстрота» в современных ульях – рассказано о проблемных вопросах, возникающих в связи с нарушением пространства Лангстрота в современных конструкциях ульев. 
ВЫВОДЫ
1. Ширина улочки в 12,5 мм не является оптимальной, ибо она не соответствует величине «пространства Лангстрота», что часто приводит к появлению восковых перемычек в межрамочном пространстве. 
2. Исходя из этого можно рекомендовать поддерживать ширину улочки в расплодной части улья в пределах 9-10 мм. 
3. Традиционное межсотовое пространство в 10 мм с учетом неточностей в изготовлении рамок, корпусов ульев и посадки рамки на место тоже не является оптимальным с точки зрения «пространства Лангстрота». Оптимальной величиной межсотового пространства можно считать 7-8 мм. 
4. Для уменьшения неестественного для пчел разрыва воскового поля в многокорпусных ульях до минимальных величин рекомендуется уменьшение толщины верхнего бруска рамки (435х230 мм) до 15 (10) мм, нижнего – до 8 мм. 
5. При сборке гнезда на зиму дальнейшего уменьшения разрыва воскового поля можно достичь путем подкладывания под плечики рамки нижнего корпуса «зимних» планочек толщиной 7 мм и длиной, равной ширине корпуса. 

5. Перезимуют ли пчелы на закристаллизованном меде? – в статье Малыхина В.Е. рассказано об опыте зимовки пчел на быстро кристаллизуемых медах.

6. Який вулик нам потрібен? – в статті Бурлаки В. розказано про погляд автора на вулик Роже Делона. 

7. Хранение меда – в статье рассказано о том, как правильно хранить мед для того, чтобы он максимально долго сохранял свои целебные свойства.

8. Коротке вітання редакції Соломці В.О. з нагоди 10-річчя народження бренду «Дід Василь». 

9. ХЛОПЦІ, ДО РОЮ!
Інформація для бажаючих потрапити на зібрання «Бджолярського круг» до Діда Василя.
10. Осы на пасеке – рассказано о способах борьбы с этими вредителями пчел. 
11. Объявления, реклама. 
12. Сало з медом – короткие анекдоты.

Ознкомиться с деятельностью Фонда им. П.И. Прокоповича,
а также новостями в жизни газеты "Пасека от А до Я" можно на сайте www.mirpchel.com.ua


< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний