НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >

Лист від стрийського пасічника


Мені 84 роки. З дитинства знайомий з бджолами. В 29 років дали другу групу інвалідності, на інвалідність не пішов. Зайнявся бджолами, Йогою, живу без лікарів, ліками не користуюсь.
 


Фото 1. Фото 1. пч. пав. перший, 2х2х3,5 одноосний, двухматочне утримання корпуса 10 рамок 24 пч. сім’ї в зиму. Спочатку травня об’єдную, получається пч. сім’я медовик на 35 рамок, кочую, мед відкачую вдома. На даху стоять 2 матковиводних семимісіних корпуса на рутовську рамку. 
 

Фото 2. Фото 2, пч. пав. другий, на полонині, одноосний 2х2х4м, трьохматочне утримання (вулики Рута) взимку 48 пч. сімей. На початку травня об’єдную, получається пч. сім. медовик на 7 корпусів (49 рамок Дадана).
Матковиводне місце, 20 маткомісць (рамка Рута). «Де синії гори, де гори Карпати, де ріки медові течуть». «В сильній пчолосім’ї і мобільній пасіці залог успіху бджоляра». А. Рут. «Мед знадходиться на осі». Дзержон. 
 
 

Фото 3 пч. павільйон. третій такий самий як другий, стоїть на ГАЗ-53, на  2 пч.сім. і 20 маткомісць, заповнений на половину (Якби молодість знала і якби старість могла. Фр. пр.)
 

Фото 4. 4 травня 2004 року. Куртий М.М., Левко В.М., Мига М.М. купують пакети для Росії. Трьохматочне утримання. Вулик на підйомнику, продаю два пакети, все з’єдную на третю сім’ю, получається пч.сім. медовик на 7 корпусів.

Фото 5. Пасіка Назара, с. Верчани, групова зимівля між вуликами, відстань 5 см заповнена сінною січкою. Температура між вуликами з грудня до квітня (до обльоту) +5° постійна. Так зимують і мої бджоли понад 40 років.  

Більше 20 років тому до мене прийшов Левко В.М., подивитися як я пасічникую в вуликах А.Рута, перейшов. Зараз він знаний і заслужений пасічник України. Потім прийшов Петро, на шостий рік він мав 16 бджолосімей в вуликах А.Рута, закінчив кочівлю на вересі (у англійців це головний взяток) Петро мав
160 кг меду з вулика медовика у мене 120 кг з медовика. Потім прийшов Назар, перейшов на вулики А.Рута, не кочує.
2011 року перший раз прийшов Вл.П. Гречаний з Полтавщини, Глобино фермер бджоляр. В 2012 році приїхав вдруге і перевів всі бджолосім'ї в вулики А.Рута в 2013 році краща бджолосім’я дала 85 меду. Цього літа прийшов і Коник, давній знайомий, професінал-бджоляр, матковод. За Знаннями моїми і практикою. Запропонував я йому об'єднати наші знання на благо бджоли. Для досвіду купив я для нього бджоломаток Вучковської селекції. Понад 30 років я працюю з місцевою бджолою. Літом через зиму побачимо чи будуть кращими за моїх розрекламовані Вучківські. 
Зараз закінчую четвертий бджолопавільйон, в якому бджолам буде більш комфортно жити, а мені легше і приємніше працювати. 
Все це мені допомагає робити дружина без кранів і сторонніх Ппомічників. ДВОХ і трьох маточне утримання в нижній бджолосім’ї 1-2 корпуси - дупло, бджоли більш здоровіші, решта корпусів з рамками (див. ППЗ № 12 (156) А.Г. Манапов 2010 р.). Спочатку я заселяв бджіл в пусті корпуса. За 2 роки бджолосім'ї займали по 6 8 корпусів. Так вивчав я бджоли, як вони живуть в дуплі. Останні дві зими мої бджоли зимують в тих самих термокорпусах з 32 бджолосімей підмору неповна літрова банка, загиблих немає. Літом при +35 С мої бджоли не висять «бородами» їх не пече сонце не турбують миші, синиці. Бджолосім'я - трутовка повертається в робочий стан через 5-6 днів. Вилітаючий рій я саджаю туди, де я хочу. Можу вилітаючий рій повертати назад у вулик. На рамки майже немає трутневих ячейок. Сотовий мед мої бджоли роблять без рамок, як виноградне гроно. Перші 10 років я був членом Стрийського товариства бджолярів, робив як писали книжки, наші науковці. Потім вийшов з товариства, а «науковці» для мене перестали бути авторитетом, бо часто займаються плагіатом. Це підтверджує стан бджільництва (і не тільки бджільництва) в Україні. Я послідовник М. Вавілова Я не поважаю бджолярів, які люблять мед більше, ніж бджіл.

Продаю прицеп. Рама, ресори, ступиці і колеса з УАЗа. Можна на нього поставить кузов з ГАЗ-53 або буду.     

Контактні дані: Скробанський Леонтій Альбінович.
Адреса: Львівська обл., Стрийський район, с. Миртюки.
Телефон: 0970339496.  
 
 

 

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний